“Job Shadowing” Programı

BAU Mezunlarla İş Birliği ve İletişim Koordinatörlüğü -BARC- ve Uğur Kariyer Merkezi İş Birliği ile BAU’lu Mezunlar İş Deneyimlerini Uğur’lu Gençlerle Paylaşıyor…

Job Shadowing Afiş

 

“Job Shadowing” Programı’nın Amacı Nedir?

Job Shadowing Programı’nın amacı, öğrencilerin, halihazırda çalışan bir mezun aracılığıyla kendi ilgi duydukları meslek ile ilgili daha fazla bilgi edinmesidir. Bu program, mezunlara mevcut öğrenciler ile etkileşime geçme ve onların profesyonel gelişimine katkıda bulunma imkanı sunar. Program, öğrencilerin 25 Ocak – 8 Şubat yarıyıl tatilleri ile uygun olacak şekilde düzenlenmiştir.

 

“Job Shadowing” Programı Başvuru Süreci Nasıl İşler? 

Öğrencileri misafir etmek isteyen mezunların Job Shadowing Mezun Başvuru Formu‘nu, öğrencilerin ise Job Shadowing Öğrenci Başvuru Formu‘nu doldurmaları gerekir. Formda mezunlardan isim, mezun olunan fakülte/bölüm, mezuniyet yılı, çalışılan kurum ismi, unvan, çalışma alanı, ve diğer kişisel bilgiler talep edilir. Öğrencilerden de kişisel bilgilerin yanında ilgi alanları ile ilgili bilgiler talep edilir. Böylece öğrencilerin ilgi alanlarına göre uygun mezunlar belirlenir.

 

“Job Shadowing” Programı Örnek Başvuru Formları

Picture2   Picture3

 

“Job Shadowing” Programı’nın İşleyişi

Öğrencilerin ilgi alanlarına uygun iş kollarında görev yapmakta olan mezunlar, program için belirlenen tarih aralığından kendilerine uygun olan günü seçerler ve öğrencileri çalıştıkları kurumda misafir ederler. Program sonunda geri bildirim alınabilmesi için mezun ve öğrencilerden Job Shadowing Program Raporu‘nu doldurmaları istenir.

Picture1

 

Ayrıntılı Bilgi ve Sorularınız İçin; alumni@rc.bahcesehir.edu.tr Adresinden Bizlerle İletişime Geçebilirsiniz. 

 

 


Arkadaşlarınla paylaş:
Güncellendi : 25 Ocak 2016 11:31